لیوان یکبار مصرف پلاستیکی | توزیع و پخش آن در استانها

امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف به دلایل مختلف، از قبیل سهولت در مصرف، صرفه جویی در وقث، رعایت موارد بهداشتی و … به صورت روز افزونی در حال افزایش می باشد. از آنجایی بیشتر مواد به کار برده شده در این ظروف از از انواع پلیمری ( پلاستیکی ) است، باید این مواد و همچنین مسائل مربوط به ایمنی و سلامت و کاربرد صحبح آن ها تا حد ممکن مورد توجه باشد. در میان انواع ظروف یکبار مصرف لیوان یکبار مصرف پلاستیکی کاربرد های بسیاری دارد و به دلیل قیمت مناسب بیشتر اماکن از این نوع لیوان های یکبار مصرف استفاده می کنند. 

لیوان یکبار مصرف پلاستیکی | توزیع و پخش آن در استانها

لیوان یکبار مصرف پلاستیکی ارزان قیمت

لیوان یکبار مصرف پلاستیکی ارزان قیمت

همان طور که می دانید ظروف پلاستیکی ارزان قیمت تر از ظروف یکبار مصرف فومی و ظروف یکبار مصرف کاغذی می باشند. باید توجه داشت که در بین ظروف پلاستیکی نیز کیفیت و اندازه بر قیمت گذاری تاثیر دارد. برخی از لیوان ها از ضخامت کمتری و یا بیشتری برخوردارند و همچنین در سایز های مختلفی تولید شده و وارد بازار فروش می شوند، که مشتریان بنا به نیاز خود و موارد مصرف متفاوت آن ها را خریداری می نمایند. لیوان یکبار مصرف ارزان قیمت ممکن است دارای کیفیت بالایی نباشد؛ به همین دلیل باید توجه کرد که چه میزان از این محصول خریداری میکنید؛اگر به صورت عمده از فروشگاه ‌‌‌‌‌های تخصصی خریداری کنید از تخفیف بهره مند شده و همچنین محصولات دارای کیفیت بالایی هستند؛اما اگر میخواهید تعداد کمی تهیه کنید بیشتر به دنبال کیفیت خوب باشید،چون به طور کلی قیمت ظروف یکبار مصرف چندان بالا نیست. اگر ظروف یغ مصرفی که خریداری میکنید دارای کیفیت بالایی نباشد عوارض جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.از این موارد  میتوان به بیماری های مانند: سرطان، عصبانیت، خستگی، بی خوابی، اختلال در کروموزوم ها و کاهش پلاکت های خون می‌باشد.

توزیع و پخش لیوان یکبار مصرف پلاستیکی در استان ها

توزیع و پخش لیوان یکبار مصرف پلاستیکی در استان هاتوزیع ظروف یکبار مصرف در استان های کشور بستگی به میزان جمعیت آن استان دارد؛ و همچنین فرهنگ استفاده از این ظروف نیز از آن عوامل است.در بعضی از شهرها مردم ترجیح می‌دهند که از ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی استفاده نکنند؛زیرا این ظروف مشکلات زیست محیطی به بار می‌آورند. متخصصان و کارشناسان تاکید می‌کنند که ظروف یکبار مصرف به دلیل تولید از مواد نفتی دارای آثار زیانباری برای سلامت بدن می‌باشد.امروزه استفاده‌ از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در میان مردم رو به افزایش است؛و همچنین این ظروف میتوانند باعث آلودگی محیط زیست بشوند.البته اکثر مراکز آموزشی و پژوهشی در جهان استفاده از این نوع ظروف را به جای ظروف یکبارمصرف توصیه می کنند؛اما باید توجه کرد که به دلیل اینکه این نوع از ظروف از مواد نفتی و زباله‌های بازیافتی تولید میشود ممکن است به طعم، سلامت و کیفیت مواد غذایی لطمه وارد کند.این گروه از ظروف امروزه در مراسمات مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا استان ‌‌‌‌‌‌‌‌های پرجمعیت مصرف بیشتری از این محصول را دارند.

عوامل موثر در قیمت گذاری انواع ظروف یکبار مصرف

عوامل موثر در قیمت گذاری انواع ظروف یکبار مصرفعلاوه بر سایز و ضخامت ظروف یکبار مصرف یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این ظروف، جنس مواد اولیه آن است. برای مثال در تولید ظروف کاغذی که به عنوان ظروف یکبار مصرف درجه یک شناخته می شوند، با محدودیت مواد اولیه مواجه هستیم و به دلیل تجزیه پذیر بودن و عاری از مواد پلاستیکی از سطح سلامت بالاتری برخوردار هستند، این خود دلیلی بر قیمت بالا تر این نوع ظروف می باشد. انواع ظروف یکبار مصرف از نظر جنس عبارت اند از : 

  • ظروف یکبار مصرف پلاستیکی 
  • ظروف یکبار مصرف پلی استیرن 
  • ظروف یکبار مصرف کاغذی 
  • ظروف یکبار مصرف فومی 
  • ظروف یکبار مصرف گیاهی ( بیوپلاستیک ) 
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی 

روش تولید این محصول نیز در قیمت گذاری آن تأثیر گذار است،مثلا در روش تولید اسفنجی به دلیل کیفیت بالا قیمت آن بیشتر لست؛ این نوع ظروف ها ۹۵٪ از پلی استایرن است. پلی استایرن دارای مونومری است که به صورت آزاد در ساختمان این ظروف وجود دارد؛ و هنگام استفاده از آن ضرری به بدن نمی‌رساند.اما توجه کنید که استارن در دمای بالای ۵۰ درجه خاصیت خود را از دست می‌دهد و ممکن است موجب بیماری شود.

بهترین لیوان یکبار مصرف پلاستیکی تولید شده در کشور

بهترین لیوان یکبار مصرف پلاستیکی تولید شده در کشورتولید با کیفیت ترین لیوان های پلاستیکی که در کشور ما تولید می شوند، وابسته به عواملی می باشد که در فرآیند تولید باید آن ها را رعایت کرد. تولید کننده هایی که از مواد اولیه مرغوب نه بازیافتی، فناوری و تکنولوژی روز و نیروی کار متخصص برای تهیه محصولات خود استفاده می کنند. لیوان یکبار مصرف با کیفیت تری ارائه می دهند. یک لیوان پلاستیکی مرغوب باید شفاف باشد، بدون هیچ بوی تا مطبوعی باشد و هرچند که لیوان کاغذی برای نوشیدنی های گرم توصیه می شود، اما نوع پلاستیکی آن نیز باید تا حدی تحمل نگهداری از نوشیدنی های گرم را داشته باشد.

موارد کاربرد ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

موارد کاربرد ظروف یکبار مصرف پلاستیکیدر مهمانی های بزرگ و اکثر پیک نیک ها و برخی غذا خوری ها اکثرا از ظروفی همچون قاشق یکبار مصرف، چاقو یکبار مصرف و انواع پیش دستی، لیوان پلاستیکی استفاده می شود. علاوه بر آن  لیوان های پلاستیکی در آزمایش های سونوگرافی، و سایر اماکن عمومی برای حفظ بهداشت به شکل چشم گیری کاربرد دارد. کاربردهای مختلفی برای این ظروف در موقعیت‌های مختلف وجوددارد؛ امروزه مردم جهان بیشتر به سمت راحت طلبی سوق پیدا کرده‌‌اند، به همین دلیل استفاده از ظروف یکبار مصرف که دردسر کمتری دارند افزایش پیدا کرده است.

گروه تامین کننده لیوان یکبار مصرف پلاستیکی در کشور

گروه تامین کننده لیوان یکبار مصرف پلاستیکی در کشورشرکت ها پخش و بازرگانی ظروف یکبار مصرف به عنوان گروه تامیین کننده انواع این ظروف از لیوان پلاستیک تا غیره، در سراسر کشورمان می باشند. این شرکت ها با ارتباط مشتقیم با کارخانه های تولیدی و فروشگاه ها با توجه به نیاز و تقاضای بازار انواع این محصول را از تولید کننده های فعال در این صنعت دریافت و به بازار فروش عرضه می کنند.

این شرکت ها این امکان را برای مشتریان خود مهیا می شازند که خرید به صورت عمده را باقیمت درب کارخانه حساب کنند، تا برای هر دو طرف مقرون به صرفه تمام شود. 

در ایران به دلیل وجود صنایع پتروشیمی گسترده معمولا تولید ظروف یکبار مصرف و مشتقات آن توسط تولیدکنندگان بسیاری انجام میگیرد.ایران از بهترین کشورهای تولیدکننده این محصول می‌باشد؛ و سالانه با صادرات آن به کشورهای همسایه سود خوبی کسب میکند. تولید کنندگان در ایران کاملا استاندارد های لازم برای تولید چنین ظروفی را رعایت میکنند؛ و این موجب فروش بالا و اشتغال‌زایی  برای آنها شده است.

<
/td>

:
mobile icon :
n"

مطلب پیشنهادی

قیمت لیوان یکبار مصرف | پخش عمده آن در بازار بین المللی

قیمت لیوان یکبارمصرف، را از کجا جویا شوید؟ پخش عمده، لیوان یکبارمصرف دربازار بین المللی چطور هست؟لیوان یکبارمصرف، در کشورهای بسیاری تولید می شود. تولیدکنندگان،

پاسخی بگذارید